SERIÁL VÝLETŮ KRAJEM VÍNA 2017

Tour de burčák po vinařských stezkách Znojemska

Kdy: 23. září 2017 (možnost registrace 9-11 h)

Kde: Znojmo, Loucký klášter (mapa)

Kontakt: Nadace Partnerství, Dominika Baüchelová, tel. 515 903 121, dominika.bauchelova@nap.cz
Pořadatelé: Nadace Partnerství, Znovín Znojmo, Cykloklub Kučera Znojmo

 

Zářijový díl seriálu cykloturistických akcí Krajem vína
vás již tradičně zavede do podzimních, hrozny obtěžkaných vinic Znojemska. Připraveny jsou 2 trasy pro cyklisty a jedna pro pěší, na trasách vás čekají zastávky ve vinných sklepích i přímo ve vinicích, kde budete moci kromě vína ochutnat i čerstvý znojemský burčák přímo z rukou vinařů. Tour de burčák zakončíme tradičně na Burčákovém dni Znovínu v Louckém klášteře.
 
 

Start

Akce je otevřena široké veřejnosti, zdatným sportovcům i rodinám s dětmi. Účast si není nutné rezervovat předem. Stačí dorazit v sobotu 23. 9. 2017 na registraci v Louckém klášteře ve Znojmě (zaregistrovat se je možné v době mezi 9. a 11. hodinou) a vyrazit na trasu.

 

Trasy

Připraveny jsou pro vás 2  trasy pro cyklisty jedna pro pěší. Na jednotlivých trasách budou domluveny zastávky ve vinných sklepech a na zajímavých místech, kde můžete ochutnat místní produkty. Co kdo na zastávce vypije a sní, to si zaplatí, degustační vzorečky vín a burčáků u vinařů stojí okolo 10 - 20 Kč. Každá zastávka bude otevřena po dobu cca 3 hodiny, takže si můžete rychlost absolvování trasy přizpůsobit svému tempu (tj. trasu je potřeba absolvovat ve směru od startu k cíli, v protisměru není značená a navíc zastávky otvírají postupně od startu k cíli). Ať už jste z daleka či z blízka, nemusíte se bát, že se ztratíte, protože trasy budou dobře vyznačené mobilním značením.
 

Dlouhá cyklotrasa - 47 km
Krátká cyklotrasa - 30 km
Pěší trasa - 15 km 
 

Zastávková místa

Cíl

Cílovým místem Tour de burčák bude Loucký klášter, v němž bude po celý den probíhat Burčákový den Znovínu Znojmo. Zde proběhne v 17 hodin i slosování odevzdaných cyklopasů a vyhlášení výher. 
 

Pořadatelé

NAP_barevne_tagline-CMYKm.jpg CYKLOK.jpg


Partneři akce a seriálu akcí Krajem vína 2017

Logo-MVSm.jpg CV_2008m.jpg
vina_z_moravy_598m.jpg
Grand-Tabor.jpg    
     
     


Tento projekt finančně podpořili Jihomoravský kraj a Česká spořitelna

 
JMK_logo_2010_250.jpg