SERIÁL VÝLETŮ KRAJEM VÍNA 2016

Tour de burčák po vinařských stezkách Znojemska

Kdy: 24. září 2016 (možnost registrace 9-11 h)

Kde: Znojmo, Loucký klášter (mapa)

Kontakt: Nadace Partnerství: Eva Kvapilová, tel. 515 903 121, eva.kvapilova@nap.cz
Pořadatelé: Nadace Partnerství, Znovín Znojmo, Cykloklub Kučera Znojmo

 
Zářijový díl seriálu cykloturistických akcí Krajem vína vás již tradičně zavede do podzimních hrozny obtěžkaných vinic Znojemska. Na výběr budete mít opět z několika tras různé náročnosti pro pěší i cyklisty a na nich připravené zastávky ve vinných sklepích, kde budete moci ochutnat znojemský burčák z rukou vinařů. Tour de burčák zakončíme tradičně na Burčákovém dni Znovínu v Louckém klášteře.

Start

Akce je otevřena široké veřejnosti, zdatným sportovcům
i rodinám s dětmi. Účast si není nutné rezervovat předem. Stačí dorazit v sobotu 24. 9. 2016 na registraci v Louckém klášteře ve Znojmě (zaregistrovat se je možné v době mezi 9. a 11. hodinou) a vyrazit na trasu.
 

Startovné + Cyklopasy

Startovné činí 120 Kč, neplatí ho účastníci do 18ti let.
V ceně startovného je zahrnuta sklenička
s nosičkou a cyklopas s mapou tras a razítkovacích míst. Na trasu vyrážíte v tempu sobě příjemném,
na zastávkových místech na trase můžete sbírat do cyklopasu razítka a pokud v cíli odevzdáte slosovatelný kupon, můžete se zúčastnit oblíbeného závěrečného slosování, ve kterém lze vyhrát  hodnotné ceny - pobytové vouchery v zařízeních certifikovaných Cyklisté vítáni, vína z regionu, cyklodresy a další doplňky z Moravských vinařských stezek.
 

Trasy

Připraveny jsou pro vás 2  trasy pro cyklisty a jedna pro pěší. Na jednotlivých trasách budou domluveny zastávky ve vinných sklepech a na zajímavých místech, kde můžete ochutnat místní produkty. Co kdo na zastávce vypije a sní, to si zaplatí, degustační vzorečky vín a burčáků u vinařů stojí okolo 10 - 20 Kč. Každá zastávka bude otevřena po dobu cca 3 hodiny, takže si můžete rychlost absolvování trasy přizpůsobit svému tempu (tj. trasu je potřeba absolvovat ve směru od startu k cíli, v protisměru není značená a navíc zastávky otvírají postupně od startu k cíli).  Ať už jste z daleka či z blízka, nemusíte se bát, že se ztratíte, protože trasy budou dobře vyznačené mobilním značením.

dlouhá trasa 42 km
krátká trasa 30 km
pěší trasa 12 km
 

Zastávková místa

D-dlouhá trasa, K-krátká trasa, P-pěší trasa
 
 • Start: Znovín Znojmo, Loucký klášter
 • Razítko 1 (pouze P) - Sedlešovice: Malovaný sklep - Vinařství Pavelka, ochutnávka vín a burčáku
 • Razítko 2 (D,K,P) - Nový Šaldorf: Vinařství rodiny Nápravovy - ochutnávka vín a burčáku
 • Razítko 3 (D,K,P) - Nový Šaldorf:  Vinařství Špalek - ochutnávka vín a burčáku, pro děti ochutnávky meruňkového nektaru a limonády z bezového sirupu. Ochutnávka sýrů z Farmy Pálava.
 • Razítko 4 (D,K) - Popice: Vinařství Antonín Koníček - ochutnávka vín, drobné občerstvení
 • Doprovodný program - Popice: prohlídka Muzea Charlese Sealsfielda, Galerie Stodola
 • Razítko 5 (D,K) - Šatov: Vinařství Poppovi - ochutnávka vín a burčáku. Zelňačka a jiné dobroty -  domácí koláčky, škvarková pomazánka, domácí pomazánka z kozího sýra.
 • Razítko 6 (D,K) - Chvalovice: Bílý sklep rodiny Adámkovy - ochutnávka vín a burčáku. Košt hroznů. Oběd u vinaře: řízek, krkovice na grilu,klobásy, škvarková pomazánka,káva,koláčky.
 • Doprovodný program - Chvalovice: pěchotní srub MJ-S 4 Zatáčka - ukázka venkovního vojenského ležení z 1.světové války. Možnost komentované prohlídky pěchotního srubu.
 • Razítko 7 (D,K) - Vrbovec: Vinařství Vrba  - ochutnávka vín a burčáku. Oběd u vinaře: gulášek, Vrbova plněná brambora, Babiččiny plněné taštičky s kuřecím masem a další drobnosti.
 • Razítko 8  (D) - Hodonice: Vinařství Špillar - ochutnávka vín a burčáku
 • Razítko 9 (D,P) - Dobšice: Vinařství Piálek & Jäger s. r. o.- ochutnávka vín
 • Razítko 10 (D,P) - Dobšice: Sklep U Pavlasů - ochutnávka vín a burčáku. Prohlídka sklepa. Guláš, škvarková pomazánka.
 • Cíl – Znojmo, Loucký klášter, slosování o ceny 17.00
 • Doprovodný program -  Burčákový den Znovín

Cíl

Cílovým místem Tour de burčák bude Loucký klášter, v němž bude po celý den probíhat Burčákový den Znovínu Znojmo. Zde proběhne v 17 hodin i slosování odevzdaných cyklopasů a vyhlášení výher. Vyhrát můžete pobytové balíčky na vinařských stezkách - třeba voucher na ubytování pro 2 osoby na 2 noci v Hotelu Savannah v Hatích u Znojma nebo na statku Jáňův dvůr; anebo balení vín, cyklodresy a trička Moravských vinařských stezek, publikace Průvodce sklepními uličkami jižní Moravy atd. 
 

Možnosti ubytování

Ubytování Cyklisté vítáni - www.cyklistevitani.cz
Hotel Savannah ve Znojmě - www.hotel-savannah.cz
 

Doprava

Možnosti půjčení kola

ČD centrum Znojmo

Slosování

Jako každý rok budeme po sezoně losovat výherce z našich pravidelných účastníků. Do slosování zařadíme ty, kteří se ze 12 akcí seriálu Krajem vína zúčastnili alespoň tří (a vyplnili vždy anketní lístek). První vylosovaný dostane poukaz na kolo od našeho partnera značky Amulet v hodnotě 12.000,-, další výherci pak offline navigace do mobilu značky SmartMaps a další cyklistické ceny.AMULET / Česká značka jízdních kol s dlouholetou tradicí nabízející širokou paletu jízdních kol, ze které si vybere rekreační, ale i profesionální jezdec. Pro nadcházející podzimní a Vánoční období Vám představujeme kolekci dětských kol vyznačující se  originálním designem, moderními barvami ale hlavně nízkou hmotností, která nemá v dané kategorii konkurenci. Náš nejvíce prodávaný model dětského kola - MINI 16 Alloy má pouhých 7,9 kg (váženo s pedály). Další velikostní kategorie 20“ a 24“ kol mají rovněž nízkou hmotnost za „normální“ cenu. Např. 20“ s pevnou vidlicí váží pouze 8,9 kg a 24“ s pevnou vidlicí váží pouze 10,3 kg. Dopřejte svým dětem opravdový zážitek z jízdy na kole. Více kol značky AMULET najdete na stránkách AMULET.CZ nebo na telefonu +420 774 155 331 
 

Pořadatelé

NAP_barevne_tagline-CMYKm.jpg CYKLOK.jpgPartneři akce a seriálu akcí Krajem vína 2016

Logo-MVSm.jpg SMlogo-color-negativm.jpg
CV_2008m.jpg vina_z_moravy_598m.jpg
150-Cykloportal-rgb-nasvetle.jpg CRo-Brno-Z-CMYKm-(1).jpg
 
     


Tento projekt finančně podpořili Jihomoravský kraj a Česká spořitelna

 
JMK_logo_2010_250.jpg


 

 • 16.2.2018
  Mapa dálkových tras Greenways a ...

  Mapa dálkových cyklotras Greenways a EuroVelo v ČR je na ...

   
  9.2.2018
  Vydali jsme nový Katalog CYKLIST...

  Tištěný katalog obsahuje informace o dálkových cyklotrasách

   
  Všechny aktuality
 • únor 2018
  poútstčtsone
  29
  30
  31
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  Všechny akce