Kalendář akcí

Miroslavské meruňkobraní

Termín: 15.7.2017 9:00:00 - 15.7.2017 22:00:00

Obec: Miroslav

Popis místa nebo adresa: náměstí Svobody, Miroslav   


Třetí sobotu v červenci probíhá v Miroslavi největší kulturní akce - Meruňkobraní s jarmarkem u Floriána. 28. ročník tradiční akce s možností nákupů všeho druhu v Miroslavi, ukázky lidových řemesel, průvod v dobových kostýmech, soutěž v požárním sportu, koncerty a mnoho dalšího.
Po celé dopoledne je náměstí a okolní ulice zaplaveno stovkami stánků, nabízející všemožné zboží, výrobky, ovoce, zeleninu, perníky, keramiku apod. Velice atraktivní jsou ukázky historických řemesel. Po deváté hodině vychází historický průvod k soše sv. Floriána, doprovázený hasičskými družstvy, kde starosta oficiálně Jarmark zahájí. Program začíná závody v požárním sportu O pohár rady města, kde jsou k vidění špičkové výkony hasičů. Nabažíme-li se sportu, mohou naše ratolesti vyzkoušet umění řídit motocykl na dětském hřišti, vyřádit se na dětském hradu, svézt na ponících, posadit se do vystavovaných automobilů od škodovky po mercedes či vyzkoušet zahradní techniku.

V zámeckém parku probíhá historická bitva, na zámeckém nádvoří módní přehlídka dam v dobových kostýmech, nechybí ani koncerty apod. Ve starobylých sklepeních pod zámkem je možno s odborným výkladem miroslavských vinařů ochutnat několik stovek vzorků odrůdových vín. Na fotbalovém stadionu můžete zhlédnout přátelský zápas s atraktivním soupeřem, na sportovním letišti startuje letecký den s možností vyhlídkových letů, ukázkami práce modelářů, vzlétne i horkovzdušný balón. 

Poloha městečka a úrodná půda předurčily oblast k pěstování nejen vinné révy, ale také meruněk. Protože oblastí, kde se meruňky pěstují v České republice mnoho není a jejich stavy neustále klesají, začali místní zahrádkáři ve spolupráci s městem organizovat meruňkobraní, které kromě dobré zábavy propaguje meruňky a výrobky z nich.

Organizátor:

E-mail: mkic.miroslav@volny.cz

Telefon: 515 333 538

Web: http://www.mesto-miroslav.cz/